W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu. - Brat Albert
SMS Pogotowie
KALENDARZ

Charytatywne koledowanie dla Karola 005

W niedzielę 17 stycznia po mszy św. o 16.00 w naszym kościele odbył się charytatywny koncert góralskich kolęd i pastorałek. Cel był szczytny, bo pomoc Karolowi Stopce, u którego zdiagnozowano glejaka mózgu. 18 – latek z Nowego Bystrego przeszedł poważną operację usunięcia tego nowotworu, radioterapię i chemioterapię. Nowotwór sparaliżował jego ciało. Może mu pomóc tylko drogie leczenie w Szwajcarii.

– W maju 2015 skończyłem 18 lat i świat stał przede mną otworem. Dużo marzeń, planów i wszystko wydawało się w zasięgu ręki. Lipiec 2015 spędziłem w Londynie, chcąc zarobić pieniądze na kurs przewodnika tatrzańskiego. Miesiąc później zostałem zdiagnozowany na na glejaka mózgu. Przeszedłem poważną operację usunięcia tego nowotworu, radioterapię i póki co chemioterapię. Czekają mnie kolejne – mówi Karol.

– Ten potwór odebrał mi czucie w prawej części ciała. Na dzień dzisiejszy jestem przywiązany do łóżka. Teraz ja potrzebuję przewodnika, aby zrobić kilka kroków. Mój świat jest ograniczony do zasięgu mojej lewej ręki. Biorę dużo kosztownych lekarstw, m.in. na padaczkę, która czasami mnie nawiedza. Szansą dla mnie jest leczenie w Szwajcarii, które przekracza możliwości finansowe mojej rodziny. Jestem najstarszy z pięciorga rodzeństwa. Intensywna i długotrwała rehabilitacja pozwoli mi odzyskać panowanie nad swoim ciałem i umysłem – mówi Karol.

W związku z tym przyjaciele Karola postanowili mu pomóc organizując koncert kolęd i pastorałek.Po występie odbyła się zbiórka datków na rzecz Karola.

Karola można wesprzeć finansowo także przez datki na konto bankowe w Podhalańskim Banku Spółdzielczym – wpłaty krajowe: 49 8821 0009 0000 0004 1003 0001, wpłaty zagraniczne: POLUPLPR:PL 49 8821 0009 0000 0004 1003 0001. Na leczenie Karola Stopki można także przeznaczyć 1% w rozliczeniu podatkowym. W odpowiednich miejscach należy wpisać KRS Stowarzyszenia UNICORN – 0000118043 i hasło: Karol Stopka. ZOBACZ ZDJECIA ->>>>


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *