W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu. - Brat Albert
SMS Pogotowie
KALENDARZ

III Niedziela Wielkanocna  19.04 2015r.

 

 1. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 2. W piątek wspomnienie św. Jerzego, męczennika.
 3. W sobotę święto św. Marka, Ewangelisty. O 17.3o wspólny różaniec.
 4. Bóg zapłać roli Zembalowej za posprzątanie kościoła a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rolę Kroczkową.
 5. Bóg zapłać za ofiary na kościół indywidualnym ofiarodawcom .
 6. W dniach 17 – 31 lipca organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Lourdes, Fatimy,La Salettei innych sanktuariów. Zainteresowanych proszę o zapisywanie się na listę.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI:

 

Dzień 1: Wyjazd z Polski

Zbiórka uczestników na wyznaczonym parkingu w bardzo wczesnych godzinach rannych. Następnie pakowanie bagaży. Przejazd w kierunku Niemiec. Wieczorem przyjazd do hotelu przy granicy niemiecko – francuskiej. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Ars  

Rano śniadanie, następnie przyjedziemy do Ars, miasta związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza” czyli Św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię, niezmienioną od jego czasów oraz pomnik upamiętniający jego spotkanie z małym pastuszkiem. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Lourdes

Po śniadaniu, wyjazd w kierunku Lourdes.W godzinach popołudniowych przyjazd do Lourdes – miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Lourdes

Rano śniadanie. Całodniowy pobyt w Lourdes.Udamy się pod Grotę objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody. Nawiedzimy Sanktuarium. Będziemy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Zobaczymy miejsca związane ze świętą Bernadettą. Czas na indywidualną modlitwę, Wieczorem weźmiemy udział w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: Burgos

Po śniadaniu i Mszy Świętej przejedziemy przez terytorium Hiszpanii, krótkie zwiedzanie Burgos– starej siedziby Królów Kastylijskich, gdzie znajduje się imponująca, gotycka katedra. Następnie przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg w ok. Leon.

Dzień 6: Santiago de Compostela

Tego dnia po śniadaniu przejedziemy do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się wO’cebreiro, jednego z najbardziej znanych miejsc na Szlaku św. Jakuba. Zwiedzimy unikatowe Stare Miasto, nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Apostoła, zobaczymym.in . słynny Portyk Chwały, zobaczymy Święte Drzwi, które są otwierane tylko w Roku Świętym. Po Mszy św. dalsze zwiedzanie miasta: zobaczymy najpiękniejszy parador w Hiszpanii – Hospital Real, pałac Biskupi, kościół franciszkanów. Wieczorem przejedziemy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Braga, Fatima

W godzinach rannych po śniadaniu wyjedziemy z hotelu i zatrzymamy się w niezwykle urokliwym miejscu – Bradze, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze. Następnie przyjedziemy do Sanktuarium i miejsca objawień wFatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami Łucji, Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej oraz zobaczymy Pomnik Jana Pawła II. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8: Lizbona

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Lizbony. Zobaczymy najważniejszy i zarazem najpiękniejszy zabytek Lizbony – piękną fasadę manuelińskiego klasztoru Hieronimitów. Zobaczymy słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni). Następnie przejdziemy do Katedry Se z relikwiami św. Wincentego (patrona Lizbony) oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach wieczornych powrót do hotelu w Fatimie, obiadokolacja. Po kolacji weźmiemy udział w pięknym Nabożeństwie Różańcowym na placu przed bazylika Fatimską. Nocleg.

Dzień 9: Batalha, Alcobaca, Nazare

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca , w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące między skalistym wybrzeżem. Na urwistym brzegu, nad miastem, zbudowano małą wioskę Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Bazylika ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Miejscowość słynie również z szerokiego pasa żółtej plaży. Wieczorem powrócimy do Fatimy na obiadokolację. Następnie zapraszamy na wieczorne nabożeństwo ze świecami. Nocleg.

Dzień 10: Toledo

Po śniadaniu przejedziemy do Toledo,hiszpańskiego średniowiecznego miasteczka, w którym niemal na każdym kroku spotykamy ślady wielkiego mistrza – El Greco. Zobaczymy jego dom rodzinny, zwiedzimy monumentalną Katedrę ze wspaniałymi dziełami sztuki gotyckiej, barokowej i renesansowej. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu w ok. Madrytu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 11: Montserrat, Costa Brava

Wcześnie rano, po śniadaniu wyruszymy w kierunku Katalonii na wzgórze Montserrat, do miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenetta. Wieczorem dotrzemy do hotelu zlokalizowanego na wybrzeżu Costa Brava. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12: Costa Brava

Rano śniadanie w hotelu. Msza Święta. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek i plażowanie na pięknych plażach dzikiego wybrzeża Costa Brava. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13: La Salette

We wczesnych godzinach rannych śniadanie. Po nim wyjazd w kierunku Francji. W godzinach popołudniowych przyjazd do La Salette, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Maryjne położone w przepięknej scenerii alpejskiej. Msza Święta. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 14: La Salette

Rano, po śniadaniu ponownie nawiedzimy Sanktuarium Maryjne w La Salette. Msza Św. Czas wolny na indywidualną modlitwę. W godzinach popołudniowych wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd autokarem.

Dzień 15: Powrót do Polski

Powrót do Polski w godzinach południowych.

Termin: 17.07 – 31.07.2015 r.

Cena: 3390 zł /osoby

CENA ZAWIERA:

przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, video, wc, rozkładane fotele, barek we własnym zakresie); 13 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2 –osobowe i 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym); wyżywienie 2 x dziennie: 13 śniadań, 13 obiadokolacji;

  • ubezpieczenie Signal Iduna: KL, NW, choroby przewlekłe;

opiekę polskojęzycznego doświadczonego pilota;

 • przedstawiony program pielgrzymki;

 

podatek VAT

 

CENA NIE ZAWIERA:  

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, słuchawek, taksy klimatycznej itd. – około 90 EUR – płatne u pilota w   autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki;

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; napoi do obiadokolacji; wydatków własnych;
 • świadczeń niewymienionych w ofercie;

B.P. ORLANDO PIELGRZYMKI ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *