VI Niedziela Wielkiego Postu 29.03 2015 r.Niedziela Palmowa.

1. Na Mszy św. o 10.30 poświęcenie palm.
  2. O 15.oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. Msza św. wieczerzy Pańskiej o 18.oo. Po Mszy św. adoracja P.J. w „Ciemnicy” do 20.oo.
  4. W Wielki  Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Od 8.oo będzie można przyjść na adorację przy „Ciemnicy”. O 15.oo Droga Krzyżowa.
       O 18.oo rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej, po której Pana Jezusa przeniesiemy do „Grobu”. Adoracja będzie trwała całą noc, do 18.oo w Wielką Sobotę.
       Po liturgii Gorzkie Żale. Od 21.oo adoracja rolami.

21.oo – Łęgi od wiaduktu do Płanicy i młodzież

22.oo – Majeranki

23.oo – Kamieniec – Zagroda

24.oo – Worwowa

01.oo – Lachówka

02.oo – Palarzowa

03.oo – Zembalowa

04.oo – Kroczkowa

05.oo – Możdżeniówka

06.oo – Wydrowa

07.oo – Kaczmarczykowa

08.oo – Głowaczowa

09.oo – Jędrochowa

10.oo – Buksowa i Łęgi do wiaduktu

Bardzo proszę strażaków i posiadających stroje góralskie o podjęcie tradycyjnej warty i udział ze sztandarami w procesji rezurekcyjnej.

5. W Wielką Sobotę o 11, 12 i 15.oo poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.

6. Liturgię rozpoczniemy o 18.oo od poświęcenia ognia. Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne; proszę przynieść świece – zabezpieczone.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.3o Msza św. rezurekcyjna z procesją. Bardzo proszę o wcześniejsze przygotowanie sztandarów, chorągwi, feretronów. Udział w strojach

regionalnych.

8. Bóg zapłać roli Kamieńcowi – Zagrodzie i Lachówce za posprzątanie kościoła, a w tym tygodniu prosimy rolę Worwową.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół i na kwiaty indywidualnym ofiarodawcom .

10.W lipcu od 17 do 31 organizowana jest pielgrzymka do Lourdes, Fatimy, la Salette i innych miejsc pielgrzymkowych. Bliższe informacje w zakrystii.