W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu. - Brat Albert
SMS Pogotowie
KALENDARZ

27 kwietnia 2014

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.   Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. W Watykanie papież Franciszek dokona kanonizacji Papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II.

2.   Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia ( już 70 – ty), który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. Natomiast od zeszłego roku decyzją Episkopatu został przeniesiony na tydzień po dzisiejszej niedzieli. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać.

3.   Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

4.   Jutro w poniedziałek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Została ona przeniesiona, jak już wspominaliśmy, ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, która jest tak samo ważna jak uroczystość Zmartwychwstania i dlatego obchody wszelkich innych uroczystości należy przenieść na dni następujące po niej, zaś obchody mniejszej rangi, jak święta czy wspomnienia, są w danym roku opuszczane.

5.   We wtorek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku papież Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

6.   W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.3o – pierwsze we środę 30.04.br.

Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.

7.   01.05. tj. czwartek będziemy przeżywali też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca – dzień dziękczynienia za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.

8.   W pierwszy piątek miesiąca w liturgii wspominamy św. Atanazego, biskupa
i doktora Kościoła. Msze św. o 7.oo i po Nabożeństwie majowym. O 18.oo Msza św. w intencji III róży kobiet.

9.   W sobotę uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 8.oo, 10.3o i 18.oo. Na Mszy św. o 10.3o uroczystość rocznicy I Komunii św.

10.   W przyszłą niedzielę  Msza św. o 10.3o w intencji strażaków.

11.   Bóg zapłać roli Palarzowej za posprzątanie kościoła a w tym tygodniu
  o posprzątanie kościoła prosimy rolę Zembalową.

12.   Bóg zapłać za ofiary na kościół indywidualnym ofiarodawcom.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *