W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach znalazłem szczęście i spokój, którego daremnie szukałem w życiu. - Brat Albert
SMS Pogotowie
KALENDARZ

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  20.04 2014 r.

 

Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

W piątek z racji oktawy Zmartwychwstania post nie obowiązuje.

 

W sobotę o 17.3o wspólny różaniec.

 

W przyszłą niedzielę  Msza św. o 8.oo w intencji I róży kobiet, a o 10.3o w intencji grupy teatralnej, ich rodzin i darczyńców.

 

Bóg zapłać roli Worwowej za posprzątanie kościoła a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy rolę Palarzową.

 

Bóg zapłać za ofiary na kościół indywidualnym ofiarodawcom i ofiary na kwiaty: roli Worwowej – 100 zł i indywidualnym ofiarodawcom.

 

Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział w nabożeństwach  Wielkiego Tygodnia, w adoracjach przy Ciemnicy i Grobie, za prace przy dekoracjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *