VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.04.2014 r.NIEDZIELA PALMOWA

O 15.oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

We wtorek o 17.3o wypominki i Msza św. za zmarłych.

W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. Msza św. wieczerzy Pańskiej o 18.oo. Po Mszy św. adoracja P.J. w „Ciemnicy” do 20.oo.

W Wielki  Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Od 8.oo będzie można przyjść na adorację przy „Ciemnicy”. O 15.oo Droga Krzyżowa. O 18.oo rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej, po której Pana Jezusa przeniesiemy do „Grobu”. Adoracja będzie trwała całą noc, do 18.oo w Wielką Sobotę. Po liturgii Gorzkie Żale. Od 21.oo adoracja rolami.

21.oo – Kamieniec i schola

22.oo – Majeranki i młodzież

23.oo – Worwowa

24.oo – Lachówka

01.oo – Palarzowa

02.oo – Zembalowa

03.oo – Kroczkowa

04.oo – Możdżeniówka

05.oo – Wydrowa

06.oo – Kaczmarczykowa

07.oo – Głowaczowa

08.oo – Jędrochowa

09.oo – Buksowa i Łęgi do wiaduktu

10.oo – Łęgi od wiaduktu do Płanicy.

Bardzo proszę strażaków i posiadających stroje góralskie o podjęcie tradycyjnej warty i udział ze sztandarami w procesji rezurekcyjnej.

W Wielką Sobotę o 11.00, 12.00 i 15.oo poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny.

Liturgię rozpoczniemy o 18.oo od poświęcenia ognia. Odnowimy przyrzeczenia chrzcielne; proszę przynieść świece – zabezpieczone.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.3o Msza św. rezurekcyjna z procesją. Bardzo proszę o wcześniejsze przygotowanie sztandarów, chorągwi, feretronów. Stroje regionalne.

Bóg zapłać roli Kamieńcowi – Zagrodzie i Lachówce za posprzątanie kościoła, a w tym tygodniu prosimy rolę Worwową.

Bóg zapłać strażakom za posprzątanie koło kościoła.

Bóg zapłać za ofiary na kościół i kwiaty indywidualnym ofiarodawcom.